C0805C821K2RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
820 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C821K2RALTM
DigiKey Part Number
399-C0805C821K2RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C821K2RALTM
Description
820.PF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)