C0805C684K3NACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805C684K3NACTU |
Description | CAP CER 0.68UF 25V X8L 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0805C684K3NACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |