C0603X472M2RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X472M2RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603X472M2RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X472M2RECAUTO
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X472M2RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)