C0603X472K2RACTU
DigiKey Part Number
399-13277-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13277-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X472K2RACTU
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X472K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)