C0603X152F5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603X152F5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603X152F5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X152F5GACTU
Description
1500PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603X152F5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)