C0603X102J2GACAUTO
DigiKey Part Number
399-11586-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11586-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11586-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X102J2GACAUTO
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X102J2GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)