C0603T472J3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603T472J3GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603T472J3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T472J3GALTU
Description
CAP CER 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603T472J3GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)