C0603T224K3RCL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603T224K3RCL
DigiKey Part Number
399-C0603T224K3RCL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T224K3RCL
Description
.220UF 25.0V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)