C0603J154K3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603J154K3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603J154K3RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603J154K3RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603J154K3RACAUTO
Description
CAP CER 0603 150NF 25VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)