C0603C821F3GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 655
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3,367
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 12,135
820 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C821F3GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C821F3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C821F3GACTU
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C821F3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)