C0603C335M9PACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C335M9PACTU |
Description | CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 49 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C335M9PACTU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |