C0603C222J5HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 2,070
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 5,324
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
C0603C222J5HACTU
DigiKey Part Number
399-9965-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C222J5HACTU
Description
CAP CER 2200PF 50V X8R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C222J5HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)