C0603C222J4GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 5,292
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
Vishay Vitramon
TDK
TDK
2200 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C222J4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C222J4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C222J4GACTU
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C222J4GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)