C0603C103K1REC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 44,973
KEMET
In Stock: 11,723
Datasheet
Image for C0603C103K1REC3121 is not available
C0603C103K1REC3121
DigiKey Part Number
399-C0603C103K1REC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103K1REC3121
Description
.010UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)