A780MN686M1JLAS035
DigiKey Part Number
399-A780MN686M1JLAS035TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A780MN686M1JLAS035CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A780MN686M1JLAS035DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A780MN686M1JLAS035
Description
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A780MN686M1JLAS035 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency
363 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.65 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C