SHR-12V-S-B
SHR-12V-S-B
SHR-12V-S-B
DigiKey Part Number
455-1387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SHR-12V-S-B
Description
CONN RCPT HSG 12POS 1.00MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)