VPDR501W104K1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDR501W104K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-VPDR501W104K1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-VPDR501W104K1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDR501W104K1GV001E
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VPDR501W104K1GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)