Image for VPDF501W104K1GV001E is not available
VPDF501W104K1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDF501W104K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDF501W104K1GV001E
Description
IC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)