VPDD202G221J1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDD202G221J1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-VPDD202G221J1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-VPDD202G221J1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDD202G221J1GV001E
Description
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VPDD202G221J1GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)