TDCP500W473K1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP500W473K1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-TDCP500W473K1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
709-TDCP500W473K1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP500W473K1GV001T
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
TDCP500W473K1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)