TDCP500G150J1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP500G150J1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-TDCP500G150J1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP500G150J1GV001T
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TDCP500G150J1GV001T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)