TDCP250Y104X1GV001T is out of stock and backorders are currently unavailable.
KEMET
In Stock: 167,252
YAGEO
In Stock: 44,510
Upgrade
0.1 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
250R14Y104ZV4T
TDCP250Y104X1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP250Y104X1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP250Y104X1GV001T
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TDCP250Y104X1GV001T Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)