SCDP502W471K4GV001E
DigiKey Part Number
709-SCDP502W471K4GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-SCDP502W471K4GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-SCDP502W471K4GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCDP502W471K4GV001E
Description
CAP CER 470PF 250VAC X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SCDP502W471K4GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)