SCDP302G680J4GV001E
DigiKey Part Number
709-SCDP302G680J4GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-SCDP302G680J4GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-SCDP302G680J4GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCDP302G680J4GV001E
Description
CAP CER 68PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detailed Description
68 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
SCDP302G680J4GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)