ZFS-84000-CW
DigiKey Part Number
289-1240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFS-84000-CW
Description
LED ENG CL WH LNR STRIP 6000K 4M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Cool Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
1.44A
Manufacturer
JKL Components Corp.
Temperature - Test
25°C
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Part Status
Active
Lumens/Watt @ Current - Test
64 lm/W
Type
LED Engine
Viewing Angle
120°
Color
White, Cool
Size / Dimension
4000.00mm L x 8.00mm W
CCT (K)
6000K
Height
2.43mm