ZFS-155000-24CW
DigiKey Part Number
289-1305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFS-155000-24CW
Description
LED MOD WH LNR LGT STRP 5000K 5M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module - White, Cool Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
3.4A
Manufacturer
JKL Components Corp.
Temperature - Test
25°C
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Part Status
Active
Lumens/Watt @ Current - Test
85 lm/W
Type
LED Module
Viewing Angle
120°
Color
White, Cool
Size / Dimension
5000.00mm L x 15.00mm W