Image for SMAIPEX1859001 is not available
SMAIPEX1859001
DigiKey Part Number
4034-SMAIPEX1859001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAIPEX1859001
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 7.2"
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 7.283" (185.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
JC Antenna
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
2nd Connector
I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Part Status
Active
2nd Contact Gender
Female
Style
I-PEX MHF1 to SMA
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
1st Connector
SMA Jack
Length
7.283" (185.00mm)
1st Contact Gender
Female
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable