Q 32,0-JXS22P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LF
DigiKey Part Number
1908-Q32,0-JXS22P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q32,0-JXS22P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q32,0-JXS22P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32MHZ 12PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF