Q 32,0-JXS08-8-10/15-T1-FU-LF
DigiKey Part Number
1908-Q32,0-JXS08-8-10/15-T1-FU-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q32,0-JXS08-8-10/15-T1-FU-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q32,0-JXS08-8-10/15-T1-FU-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 32,0-JXS08-8-10/15-T1-FU-LF
Description
CRYSTAL 32.0MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1x.80)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)