Q 30,0-JXS11-10-10/10-FU-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Abracon LLC
30 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 30,0-JXS11-10-10/10-FU-LF
DigiKey Part Number
1908-Q300-JXS11-10-10/10-FU-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 30,0-JXS11-10-10/10-FU-LF
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
30 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
10pF