Q 26,0-JXS32P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LF
DigiKey Part Number
1908-Q26,0-JXS32P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q26,0-JXS32P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q26,0-JXS32P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 26MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±20ppm Crystal 12pF 45 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
12pF