Q 26,0-JXS32-10-10/10-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1176-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1176-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1176-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 26,0-JXS32-10-10/10-FU-WA-LF
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
10pF