Q 24,0-JXS32-12-10/10-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1154-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1154-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1154-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 24,0-JXS32-12-10/10-FU-WA-LF
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF