Q 24,0-JXS22-10-10/10-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1144-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1144-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1144-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 24,0-JXS22-10-10/10-FU-WA-LF
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
10pF