Q 20,0-JXS32P4-12-10/50-T3-FU-AEC-LF
DigiKey Part Number
1908-Q20,0-JXS32P4-12-10/50-T3-FU-AEC-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q20,0-JXS32P4-12-10/50-T3-FU-AEC-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q20,0-JXS32P4-12-10/50-T3-FU-AEC-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 20,0MHZ 12PF SMD
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
12pF