Q 20,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 45 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 20,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1132-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 20,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF