Q 16,0-JXS21-9-10/10-WA-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 1,810
Datasheet
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 883
Datasheet
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
ECS Inc.
Taitien
Taitien
Parametric Equivalent
16 MHz ±10ppm Crystal 9pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 16,0-JXS21-9-10/10-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1262-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 16,0-JXS21-9-10/10-WA-LF
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
16 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
9pF