LP103450JH+PCM+PTC+2 WIRES 70MM
DigiKey Part Number
5386-LP103450JH+PCM+PTC+2WIRES70MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
BATTERY LI-PO 3.7V 1.92AH
Customer Reference
Detailed Description
3.7 V Lithium Polymer Battery Rechargeable (Secondary) 1.9Ah
Category
Voltage - Rated
Mfr
Capacity
Packaging
Tray
Size / Dimension
2.05" L x 1.36" W x 0.43" H (52.0mm x 34.5mm x 10.8mm)