J49SMH-C-G-G-K-20M0
DigiKey Part Number
1908-J49SMH-C-G-G-K-20M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J49SMH-C-G-G-K-20M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J49SMH-C-G-G-K-20M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J49SMH-C-G-G-K-20M0
Description
CRYSTAL 20.0MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm