WP27D-S024VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-3153-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-3153-1-ND - Cut Tape (CT)
670-3153-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP27D-S024VA3-R15000
Description
24 POS SOCKET, HYBRID WITH POWER
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
0.7mm
Number of Positions
24
Height Above Board
0.028" (0.71mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)