WP25D-S010VA1-R8000
DigiKey Part Number
670-2947-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2947-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2947-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP25D-S010VA1-R8000
Description
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
0.7mm
Number of Positions
10
Height Above Board
0.028" (0.71mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)