TX24-30R-LT-H1E
TX24-30R-LT-H1E
TX24-30R-LT-H1E
DigiKey Part Number
670-1378-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX24-30R-LT-H1E
Description
CONN RCPT 30POS R/A GOLD
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Through Hole, Right Angle Gold
EDA/CAD Models
TX24-30R-LT-H1E Models
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Series
Features
Board Lock
Height Above Board
0.354" (9.00mm)
Number of Positions
30
Base Product Number
Pitch
0.050" (1.27mm)