SM3ZS067U410AER1000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM3ZS067U410AER1000 |
Description | CONN M.2 FMALE 67POS 0.020 GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 67 Position Female Connector M.2 (NGFF) Mini Card Gold 0.020" (0.50mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM3ZS067U410AER1000 Models |
Category | Read Out Dual |
Manufacturer JAE Electronics | Features Board Guide |
Series | Mounting Type Surface Mount, Right Angle |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Termination Solder |
Part Status Active | Contact Material Copper Alloy |
Card Type M.2 (NGFF) Mini Card | Contact Finish Gold |
Gender Female | Contact Finish Thickness 5.11µin (0.130µm) |
Number of Positions 67 | Operating Temperature -40°C ~ 80°C |
Card Thickness 0.031" (0.79mm) | Material - Insulation Thermoplastic |
Number of Rows 2 | Base Product Number |
Pitch 0.020" (0.50mm) |