MX84B024NF2
DigiKey Part Number
670-MX84B024NF2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B024NF2
Description
CONN PIN HEADER 24 POS R/A PHEV/
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 24 position 0.087" (2.20mm)
Mounting Type
Mfr
Termination
Solder
Series
Contact Length - Mating
0.303" (7.70mm)
Packaging
Tube
Contact Length - Post
0.126" (3.20mm)
Part Status
Active
Insulation Height
0.626" (15.90mm)