MX23A36SF1
MX23A36SF1
MX23A36SF1
DigiKey Part Number
670-2468-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX23A36SF1
Description
CONN RCPT HSG 36POS 2.50MM
Detailed Description
36 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.098" (2.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MX23A36SF1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.173" (4.40mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tray
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Pitch
0.098" (2.50mm)