KN01L50SL
DigiKey Part Number
670-KN01L50SL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L50SL
Description
CONN SOCKET INSULATOR BLOCK, 50
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts 50 Position Crimp
Category
Size
L
Voltage Rating
24V
Current Rating (Amps)
1A
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C