KN01L50PL
DigiKey Part Number
670-KN01L50PL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L50PL
Description
CONN PIN INSULATOR BLOCK 50 POSI
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Insert without Contacts 50 Position Crimp
Category
Size
L
Voltage Rating
24V
Current Rating (Amps)
1A
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C