KN01L42SM
DigiKey Part Number
670-KN01L42SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L42SM
Description
CONN SOCKET INSULATOR BLOCK, 42
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts Black 42 Position Crimp
Voltage Rating
24V
Series
Current Rating (Amps)
1A
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C