KN01L12SGW
DigiKey Part Number
670-KN01L12SGW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L12SGW
Description
CONN SOCKET INSULATOR BLOCK, 12
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts 12 Position Crimp
Category
Size
L
Voltage Rating
250V
Current Rating (Amps)
23A
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C