KN01L12SG-B
DigiKey Part Number
670-KN01L12SG-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L12SG-B
Description
CONN SOCKET INSULATOR BLOCK, 12
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts Gray 12 Position Crimp
Voltage Rating
250V
Series
Current Rating (Amps)
23A
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C